Po długim i mocnym wietrze „Halnym” wysoko w górach, w Bukowinie Tatrzańskiej oraz na całym Podhalu zawitała zima. To już trzeci śnieg tej jesieni, a to oznacza że powinien się utrzymać do końca zimy.

Na wszystkich stokach narciarskich są rozstawione armatki śnieżne gotowe do rozpoczęcia śnieżenia, gdy tylko temperatura oraz wilgotność powietrza pozwolą na ich pracę.

Ilość armatek śnieżnych na terenie całej gminy Bukowina Tatrzańska jest liczona w setkach  – infrastruktura techniczna tak się rozbudowała, że trudno jest doliczyć się ile tak naprawdę armatek jednocześnie pracuje na wszystkich stokach. Pamiętajmy, że gmina Bukowina Tatrzańska to miejscowości: Białka Tatrzańska, Jurgów, Czarna Góra, Rzepiska, Brzegi .

Jedno jest pewne – susza w tym roku Tatr nie dotknęła i wody do śnieżenia nie zabraknie 🙂

Właściciele stacji narciarskich nieoficjalnie zapowiadają, że w przeciągu dwóch tygodni udostępnią stoki dla miłośników białego szaleństwa, a kwaterodawcy z terenu gminy Bukowina Tatrzańska na ten sezon przygotowali odpowiednią ilość miejsc noclegowych, mogących pomieścić wszystkich chętnych którzy zechcą odwiedzić nasz piękny tatrzański region.

Do zobaczenia w Bukowinie Tatrzańskiej!!!