W gminie Bukowina Tatrzańska na wysokości około 1000 m n.p.m. położona jest malownicza wieś podhalańska – Bukowina Tatrzańska. Pierwsze wzmianki na temat Bukowiny Tatrzańskiej pochodzą z XVII wieku. W dwudziestoleciu międzywojennym następuje przekształcenie wsi z rolniczo-pasterskiej w wieś turystyczną, a obecnie znajduje się duży ośrodek turystyczno-wypoczynkowy.
atrakcjaBukowina rozkłada się na grzbietach kilku wzgórz porozdzielanych potokami. Teren znajdujący się najbliżej Tatr nazywany jest Skalnym Podhalem. W odległości 15 kilometrów znajduje się stolica Tatr – Zakopane, natomiast w odległości około 22 km położony jest Nowy Targ. Okolice Bukowiny Tatrzańskiej posiadają swoisty klimat lokalny, średni roczny opad wynosi 854 mm. Pokrywa śnieżna utrzymuje się od grudnia do marca, a w wyżej położonych osiedlach do końca kwietnia.
Niewątpliwą atrakcją Bukowiny jest rozpościerający się widok całego łańcucha Tatr, który biegnie ze wschodu na zachód i w linii prostej mierzy 56 km długości, 17 km szerokości, zajmując powierzchnie ok. 1400 km2. Największe skarby gminy Bukowina Tatrzańska to: Morskie Oko, Rysy, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Orla Perć, Świnica, Wołoszyn.

Amatorzy narciarstwa znajdą coś dla siebie, oferujemy wspaniałe sztucznie dośnieżane i oświetlone tereny narciarskie, z zapleczem gastronomicznym:
• w Białce Tatrzańskiej, obsługiwane przez 5 kolei krzesełkowych w ośrodkach narciarskich Kotlenica Białczańska i Bania oraz 10 wyciągów orczykowych;
• w Bukowinie Tatrzańskiej, obsługiwane przez 2 koleje krzesełkowe w ośrodkach narciarskich Turnia i Rusiń-ski oraz 16 wyciągów orczykowych;
• w Jurgowie, obsługiwane przez kolej krzesełkową i 2 wyciągi orczykowe w ośrodku narciarskim Hawrań
• w Czarnej Górze, obsługiwane przez kolej krzesełkową i wyciągi orczykowe w ośrodku narciarskim Koziniec.
atrakcja2Turyści, którzy zechcą odpocząć od nart mogą skorzystać z Termy Bukowina, zespołu 12 basenów
(6 wewnętrznych i 6 zewnętrznych) z wodą termalną o temperaturze 28 – 36oC, ścieżek dla kolarstwa górskiego, raftingu (spływu łodziami pontonowymi i kajakami po Białce, jedynej w Polsce rzece typu alpejskiego) oraz ośrodka jazdy konnej.