Aktualności

Strona główna » Aktualności

Nowe aktualności :)

Jak zapewne słyszeliście, we wrześniu było uroczyste otwarcie nowego odcinka Zakopianki – drogi ekspresowej nr 7 na odcinku Skomielna Biała – Chabówka.

Z jednej strony jest to ogromne ułatwienie dla kierowców, ale z drugiej strony do roku 2021 na zjeździe z nowej drogi w Skomielnej Białej będą się tworzyły duże korki. Powodem jest czas potrzebny do ukończenia tunelu pod górą Luboń Mały. Dopiero po oddaniu do użytku całego nowego odcinka od miejscowości Lubień do Chabówki kierowcy jadący do Bukowiny Tatrzańskiej odczują ogromną poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróży oraz co chyba najistotniejsze – skrócenie czasu podróży nawet o kilkadziesiąt minut.

Inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmieniła organizację ruchu w Skomielnej Białej, tak aby zminimalizować tworzące się korki, jednak na chwilę obecną polecam naszym gościom śledzenie sytuacji na drodze oraz ewentualny objazd przez Mszanę Dolną, Rabkę i w razie korków w Klikuszowej wybranie trasy przez Rabę Wyżną, Sieniawę.

Do zobaczenia w Bukowinie 😉 Śledźcie nas na facebooku naszą Rozetkę oraz nowy obiekt Górskie Wspomnienie.

gorskiewspomnienie.pl

19 października, 2019|0 komentarzy

74 Toru de Pologne w Bukownie Tatrzańskiej

Tour de Pologne 2017 powoli zbliża się do końca. Przed zawodnikami został już tylko jeden odcinek wyścigu, czyli VII etap Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska. To będzie jedna z najtrudniejszych części TdP, a kto chce wygrać całą imprezę, musi dać tu z siebie wszystko. Poniżej możecie zobaczyć trasę VII etapu, jej przekrój oraz mapy startu i mety!

3 sierpnia, 2017|0 komentarzy

Festyn Białczański

Organizatorzy Festynu Białczańskiego, który co roku odbywa się w wakacje na Kotelnicy Białczańskiej, przyzwyczaili publiczność, że do Białki Tatrzańskiej przyjeżdżają absolutne gwiazdy muzyczne z pierwszej ligi.

Przypomnijmy, iż rok temu przed białczańską publicznością wystąpili Sylwia Grzeszczak, IRA, Strachy na Lachy i Agnieszka Chylińska.

Gwiazdami najbliższego XXI Festynu Białczańskiego (5-6 sierpnia) będą Kamil Bednarek, PIERSI i Ania Dąbrowska.

3 sierpnia, 2017|0 komentarzy

Nowy obiekt

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że w tym roku planujemy udostępnić nasz nowy obiekt.

Wielu z Was, którzy odwiedzacie nas co roku obserwowało wszystkie etapy budowy. Jest to przedsięwzięcie, dzięki któremu nasza oferta noclegów w Bukowinie Tatrzańskiej zostanie poszerzona o nowe, komfortowe pokoje z balkonami i przepięknymi widokami na całe Tatry. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 20 grudnia 2017r. nastąpi oficjalne otwarcie:)

 

11 czerwca, 2017|3 komentarze

Piękna zimowa sceneria na koniec kwietnia

noclegi w bukowinie tatrzańskiejW Bukowinie Tatrzańskiej czynny jest wyciąg Ufo. Narciarze którzy odwiedza Bukowinę w najbliższy weekend będą mieli możliwość jazdy po świeżym naturalnym, zmrożonym śniegu!. Na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna wynosi 220cm, miejscami 3-4 metrów!!! Warunki narciarskie najlepsze w tym sezonie. Zapraszamy wszystkich:)

21 kwietnia, 2017|0 komentarzy

Już dziś 10.11.2016 rusza pierwszy wyciąg!!!

To prawdopodobnie rekord. Pierwszy wyciąg na Podhalu ruszy jeszcze przed Świętem Niepodległości 11 listopada. Już wieczorem można będzie zjechać na nartach na wyciągu UFO w Bukowinie Tatrzańskiej (na zdjęciu).

Na trasie jest ok. 30 cm sztucznego śniegu. Śnieżenie trwało od wielu dni. Udało się dzięki niskim temperaturom w ciągu dnia i mroźnym nocom, które w Bukowinie Tatrzańskiej utrzymują się od dłuższego czasu.

Przedstawiciele stacji poinformowali, że startują dziś o godz. 16.00. – Już jest dobrze, a z każdym dniem będzie coraz lepiej – usłyszeliśmy. W weekend będzie tu można jeździć na całej trasie.

noclegi bukowina tatrzańska

noclegi bukowina tatrzańska

10 listopada, 2016|0 komentarzy

Oferta na sezon zimowy 2016/2017

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na sezon zimowy 2016/2017.

A co nowego na Podhalu?

20 września 2016 roku podpisano porozumienie inaugurujące projekt Góral Skipass. Od tego sezonu na jednym skipassie narciarze będą mogli szusować w czterech stacjach narciarskich na Harendzie, Polanie Szymoszkowej, w Suchem oraz Witowie.

Końcem września uprawomocniła się decyzja o pozwoleniu na budowę Węzła Tatrzańskiego, którego realizacja pozwoli upłynnić ruch samochodowy na skrzyżowaniu drogi krajowej 47 oraz drogi wojewódzkiej nr 964 (zakopianki z drogą na Bukowinę Tatrzańską) w miejscowości Poronin.  Za dwa lata inwestycja ma być zakończona.

Jednocześnie trwa budowa nowej zakopianki (drogi krajowej S7) na odcinku Lubień – Chabówka. Realizacja tej ogromnej inwestycji pozwoli na skrócenie podróży w Tatry oraz znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi.

16 października, 2016|0 komentarzy

Ciekawe zakończenie wakacji w Bukowinie Tatrzańskiej

Kolejne wakacje pomału zbliżają się ku końcowi.  Tegoroczne lato obfitowało w mnóstwo atrakcji. Podczas sportowych zmaganiach kolarzy, których pogoda w Bukownie Tatrzańskiej nie rozpieszczała podczas tegorocznego Tour de Pologne udało się przeprowadzić wyścig amatorów oraz Tour de Pologne kobiet – po raz pierwszy w historii.

Do bardzo udanych imprez należy zaliczyć tegoroczne jubileuszowe 50 Sabałowe Bajania. Podczas Sabałowej Nocy świetny koncert dali bracia Paweł i Łukasz Golcowie oraz zespół Baciary.

Co roku powiększa się baza noclegowa w Bukowinie Tatrzańskiej, co pozwala na spełnianie różnorodnych oczekiwań gości odwiedzających naszą piękna miejscowość. Hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, domki, gospodarstwa agroturystyczne – każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Nasi goście upodobali sobie nasz obiekt szczególnie ze względu na ciszę, spokój i brak grup – co pozwala na spędzenie idealnego odpoczynku z przepięknym widokiem na całe Tatry.

Przed nami polska złota jesień, a więc czas unormowanej pogody (brak burz), pięknych widoków, kolorowej gamy jesiennych barw oraz pustych szlaków turystycznych, restauracji, basenów termalnych. To czas, w którym warto zaglądnąć w ten wyjątkowy zakątek naszego kraju.

 

21 sierpnia, 2016|0 komentarzy

Lato przed nami

Właśnie skończył się rok szkolny, a w górskie strony wybierają się turyści.

Jedni idą prosto w najwyższe partie Tatr, inni zadowolą się łatwiejszą wycieczką do którejś z tatrzańskich dolin w pasie regli. Inni znowu wybiorą wycieczki bez szlaków po okolicznych lasach Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie do syta najedzą się słodkich leśnych malin, znajdą grzyby, posłuchają jak brzmi „prawdziwa cisza”, której nie usłyszą na zatłoczonych szlakach górskich. Jeszcze inni pojadą na spływ Dunajcem, skorzystają z kąpieli w Jeziorze Czorsztyńskim lub w którymś z licznych kompleksów basenów termalnych na Podhalu czy Słowacji.

Dla turystów wybierających się na Słowację Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina że w okresie 04.07.2016 – 02.08.2016 przywrócona zostanie kontrola graniczna miedzy innymi ze Słowacją. Kontroli będą poddawane wybrane pojazdy chcące wjechać na teren Rzeczpospolitej Polskiej. Czasowe przywrócenie kontroli ma związek ze szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży.

Na terenie gminy Bukowina Tatrzańska w okresie wakacji na gości czeka mnóstwo atrakcji i ciekawych imprez. Tour de Pologne, Sabałowe Bajania, Festyn Białczański, GONIACKA BIAŁKA TATRZAŃSKA – festiwal biegowy, niemałe wyzwanie dla biegaczy górskich. Zawodnicy będą pokonywali trasy wszystkich wyciągów stacji narciarskiej Kotelnia Białczańska na dystansie 21km.

Serdecznie zapraszamy wszystkich.

 

25 czerwca, 2016|0 komentarzy

Ostatni tydzień ferii

Przed nami ostatni tydzień ferii 2016. Od godzin południowych na Podhalu występują obfite opady śniegu. Znowu krajobraz zrobił się biały i od razu wszystkim turystom wrócił dobry humor:)

Warunki na stokach narciarskich w Bukowinie Tatrzańskiej są bardzo dobre, wszystkie wyciągi są czynne.

19 lutego, 2016|0 komentarzy