Jak zapewne słyszeliście, we wrześniu było uroczyste otwarcie nowego odcinka Zakopianki – drogi ekspresowej nr 7 na odcinku Skomielna Biała – Chabówka.

Z jednej strony jest to ogromne ułatwienie dla kierowców, ale z drugiej strony do roku 2021 na zjeździe z nowej drogi w Skomielnej Białej będą się tworzyły duże korki. Powodem jest czas potrzebny do ukończenia tunelu pod górą Luboń Mały. Dopiero po oddaniu do użytku całego nowego odcinka od miejscowości Lubień do Chabówki kierowcy jadący do Bukowiny Tatrzańskiej odczują ogromną poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróży oraz co chyba najistotniejsze – skrócenie czasu podróży nawet o kilkadziesiąt minut.

Inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmieniła organizację ruchu w Skomielnej Białej, tak aby zminimalizować tworzące się korki, jednak na chwilę obecną polecam naszym gościom śledzenie sytuacji na drodze oraz ewentualny objazd przez Mszanę Dolną, Rabkę i w razie korków w Klikuszowej wybranie trasy przez Rabę Wyżną, Sieniawę.

Do zobaczenia w Bukowinie 😉 Śledźcie nas na facebooku naszą Rozetkę oraz nowy obiekt Górskie Wspomnienie.

gorskiewspomnienie.pl