Właśnie skończył się rok szkolny, a w górskie strony wybierają się turyści.

Jedni idą prosto w najwyższe partie Tatr, inni zadowolą się łatwiejszą wycieczką do którejś z tatrzańskich dolin w pasie regli. Inni znowu wybiorą wycieczki bez szlaków po okolicznych lasach Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie do syta najedzą się słodkich leśnych malin, znajdą grzyby, posłuchają jak brzmi „prawdziwa cisza”, której nie usłyszą na zatłoczonych szlakach górskich. Jeszcze inni pojadą na spływ Dunajcem, skorzystają z kąpieli w Jeziorze Czorsztyńskim lub w którymś z licznych kompleksów basenów termalnych na Podhalu czy Słowacji.

Dla turystów wybierających się na Słowację Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina że w okresie 04.07.2016 – 02.08.2016 przywrócona zostanie kontrola graniczna miedzy innymi ze Słowacją. Kontroli będą poddawane wybrane pojazdy chcące wjechać na teren Rzeczpospolitej Polskiej. Czasowe przywrócenie kontroli ma związek ze szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży.

Na terenie gminy Bukowina Tatrzańska w okresie wakacji na gości czeka mnóstwo atrakcji i ciekawych imprez. Tour de Pologne, Sabałowe Bajania, Festyn Białczański, GONIACKA BIAŁKA TATRZAŃSKA – festiwal biegowy, niemałe wyzwanie dla biegaczy górskich. Zawodnicy będą pokonywali trasy wszystkich wyciągów stacji narciarskiej Kotelnia Białczańska na dystansie 21km.

Serdecznie zapraszamy wszystkich.